ISO 9001 Belgesi Danışmanlık

ISO 9001 Belgesi Danışmanlık

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi uluslararası kabul görmüş bir standarttır. Her kuruluş ürün ve hizmet kalitesini taahhüt edebilir. ISO 9001:2015 belgesine sahip olduğunuzda paydaşlarınız müşteri memnuniyetini ciddiye aldığınızı ve yasal gereksinimleri karşıladığınızı bilirler. ISO 9001 Belgesi, bünyesinde etkin bir kalite yönetim sistemi kuran, bu sistemi bütün birimlerinde bütün yönleriyle devreye alan ve sistemin gereklilikleri takip ve analiz eden, son olarak düzenli raporlamalarla gelişimini izleyen firmalara verilen bir belgedir. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, sektör ya da ölçek fark etmeksizin her işletmede bulunması gereken ve bulunduğu şirkete değer katan bir sertifikasyondur. Bu nedenle, bütün kamu ve özel sektör kuruluşları ISO 9001 Belgesi danışmanlık hizmeti alarak bu sürece dahil olmalı ve kalite yönetim sisteminin en güncel versiyonuna geçiş yapmalıdır.

ISO 9001’in Avantajları

ISO 9001 sertifikasyonunun doğrudan veya dolaylı olarak birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan en önemli olanları şöyle sıralayabiliriz:
 Çalışanlarda üzerinde kalite odaklı bir farkındalık oluşur.
 Müşteri memnuniyeti en üst düzeye çıkarılır.
 Farklı pazarlara daha kolay giriş yapılabilir.
 Faaliyet gösterilen sektörde prestij elde edilir ve rekabet avantajı sağlanır.
 Müşteriler başta olmak üzere, tedarikçiler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları vs. gibi bütün paydaşlar nezdinde sorumlu bir işletme imajı oluşturulur.
 Kurumsallaşma bilinci artar.
 Üretin, satış, Ar-Ge, insan kaynakları yönetimi, satın alma vb. gibi süreçlerde hata oranı azaltılarak işletme zararı minimuma indirilebilir.

ISO 9001 Belgesi Danışmanlık Hizmeti Kapsamı

ISO 9001 konusunda danışmanlık hizmeti alan firma, tek başına gerçekleştirmesi çok zor olan bir çok uygulamayı kısa sürede ve doğru şekilde gerçekleştirme fırsatına sahip olmaktadır. ISO 9001 Belgesi danışmanlık hizmeti veren yetkili kuruluşlar; işletmenin kuruluş, hedef ve çalışma amacına uygun bir kalite yönetimi sistemi oluşturulmasına yardımcı olurken, bu süreçte ne tür adımlar atılması, hangi dokümanların hazırlanması, kalite yönetim sisteminden sorumlu personellere hangi eğitimler verilmesi gerektiği konusunda firmalara yardımcı olmaktadır. Bu bağlamda, işletmesinde ISO 9001 sistemini kurdurmak ve bu belgeyi almak isteyen yöneticilerin veya işletmelerde bu konulardan sorumlu personellerin faaliyetlerini bir danışmanlık şirketi ile yürütmesinde fayda vardır.
Dilediğiniz zaman sizin için ISO 9001 Belgesi Danışmanlık hizmetleri sunabiliyoruz. Bizimle iletişime geçerek hemen hizmetlerden faydalanmaya başlayabilir, kalite standartlarına kolayca ulaşıp süreçlerinizi belgelendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Mart 7, 2020

ISO 9001 Belgesi