Barkod Belgesinin Faydaları

Barkod Belgesinin Faydaları

Barkod sistemi, ürünlere kimlik kazandıran ve onları diğer ürünlerden ayırarak spesifik bir yapı veren etiketleme usulü olarak öne çıkmaktadır. Barkod sistemine ihtiyaç duyulmasının pek çok nedeni bulunmaktadır. Barkod kullanım alanları makalemizde bu konuyu detaylandırmaya çalıştık. Eğer perakende satış yapıyorsanız mutlaka barkod numarasına sahip olmanız gereklidir. Bunun yolu da barkod belgesine sahip olmanızdan geçer. Tabi barkod belgesi olmadan da barkod sistemini firmanızda kurabilirsiniz. Ancak satış yapacağınız zaman bu belge her halükarda size gerekli olacaktır. Barkod Belgesi taleplerinizi sitemizin iletişim bölümünden ve veya whatsapp modülünden danışmanlarımıza iletiniz. Danışmanlarımız barkod belgesi alımı ve firmanızda iyi bir barkod sistemi kurmanız konusunda sizlere en yüksek kalitede danışmanlık hizmeti vereceklerdir.

Barkod Sisteminin ve Barkod Belgesinin Sizlere Sağlayacağı Faydalar

1) Barkod sistemleri, satışta ürün hakkında ayrıntılı bilgiler sunarak büyük kolaylık sağlar. Ayrıca ürün hakkında en doğru bilgiyi almayı mümkün kıldığından, herhangi bir kullanıcı hatası oluşmasının önüne geçilebilir.
2) Barkod numaraları her ürün için spesifik olduğundan, benzer ürünler arasında meydana gelebilecek karışıklıkların önler.
3) Barkod belgesinin faydaları arasında en çok öne çıkanların başında ise, ürünlerde hızlı veri girişi yapılabilmesini sağlar. Bu durum, hem veri girişi bilgisayar ortamında online şekilde yapıldığı için en doğru bilgi en hızlı şekilde ulaştırılması gereken kişi ya da yere ulaştırılabilir, hem de iş yoğunluğu içerisinde zaman kayıpları engellenir.
4) İşçilik maliyetlerini doğrudan etkileyen barkodlama sistemi, hızlı ve doğru veri girişleri sayesinde işçilik maliyetlerini azaltmaktadır.
5) Hangi üründen ne kadar satıldığı, stok durumu, ürünü oluşturan girdiler varsa bu girdilerin durumu gibi merak edilen ve bilinmesi elzem olan pek çok sorunun cevabına hızlı şekilde ulaşmayı sağlar.
6) Ürünün üretimi için gerekli olan girdilerin kontrolünü düzenli şekilde yapabilmeyi sağladığından, üretim alanından ürünün ne zaman hangi şartlarda çıkacağını bilmek, dolayısıyla zamanında sevkiyat yapabilmek mümkündür.
7) Kalite – kontrol işlemlerinin bu sayede daha kolay ve sistemli şekilde yapılabilmesi, barkod belgesinin faydaları içindedir.
8) İş ve iş yeri verimliliğinde artışlar meydana gelir.
9) Depo yönetimi daha hızlı ve kolay şekilde yapılır.
10) Ürünün işlenmesi için üretim alanına girişten, ürünün kullanımda olduğu son tüketiciye kadarki tüm süreçlerin takibinin yapılabilmesini sağlar.
11) Ürünle ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde, ürün geri çekilmesi ya da geçmişe yönelik takip sistemi kurulabilmesini sağlar.
12) Ürünle ilgili her türlü bilgiye ulaşmayı sağlamasının yanı sıra, barkod sistemi sayesinde satış istatistikleri kolayca kontrol edilebilir ve ulaşılabilirdir.
Yukarıda da açıklamaya çalıştığımız üzere barkod sistemi oluşturabilmeniz için öncelikle Dünya’da sadece firmanıza atanmış bir barkod numarasına sahip olmanız gereklidir. Bu işlem Barkod Belgesi ile sağlanır. Barkod numarasına sahip olduktan artık işletmenize barkod sistemi kurmanıza ve yönetmenize hiçbir engel yoktur. Akre Group Danışmanlık olarak barkod numarası alımı ve sektörünüz ne olursa olsun sizlere iyi bir barkod sistemi kurma konusunda ülkemizin en profesyonel firmalarından birisi olarak danışmanlık hizmeti vermekten onur duyarız. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek. Makalemizi sabırla ve dikkatle okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlgili Makaleler