Barkod Numarası Nasıl Alınır?

Barkod Numarası nedir?

Barkod numarası her türlü ürün üretimi yapan ya da ürünlerini fason olarak ürettirip kendi markası adı ile satan işletmelere büyük kolaylıklar sağlar. Ayrıca üretilmiş olan ürünlerin toptan ya da perakende olarak satan işletmelerin de barkod numarası ile işlem yaptığı bilinir. Barkod Numarası bu bahsedilen işletmelerin çabuk işlem yapmasının yanında birçok olanak sağladığı bilinir. Üretilen ürünlerin çeşidi, cinsi ya da ne içerdiği fark etmeden satışa çıkarken bir kimliği olması gerekir. Barkod numarası bir nevi ürünün kimliği olarak da tanımlanabilir. Bu sebep ile üretici firmaların ya da fason firmaların en çok sorduğu sorulardan birisi de Barkod Numarası Nasıl Alınır sorusudur.

Barkod Numarası Nasıl Alınır?

Firmaların barkod numarası almak için öncelikle Ticaret odasında yada Esnaf Sanatkârları Odası kaydının olması zorunludur. Kayıtlı olunan odadan güncel tarihli faaliyet belgesinin alınması gereklidir. Barkod Numarası Nasıl Alınır sorusunun cevabı için Barkod Numarası almak için danışmanlık hizmeti danışmanlık şirketimizden en detayı bilgiye ulaşabilirsiniz. Gerekli evraklar ile danışmanlık şirketimize başvurabilir ya da hangi evraklar gerektiğinin detayını barkod tescili konusunda uzman olan danışmanlık firmamızdan talep edebilir, gerekli tüm detayları barkod numarası danışmanlık kuruluşumuzdan alabilirsiniz. Bu evrakların ilgili yerleri doldurulduktan sonra barkod numarası için belirtilen bir ücret vardır ve o ücretin ilgili hesap numaralarına yatırılması gerekir. Barkod başvuru evraklarının toparlanması, ödeme ve noterden Barkod Taahhütnamesinin hazırlanması gibi birçok işlem oldukça zaman alıcı işlemlerdir. Bu işlemleri danışman arkadaşlarımız ile birlikte yapmanız size hem zaman anlamında faydalı olacaktır hem de evrakların hatasız bir şekilde toparlanmasını sağlayacaktır.

Barkod Numarası Almak İçin Gerekli Evraklar

Barkod Numarası Nasıl Alınır sorusunun cevabı gereken evrakları toplamaktan geçer. Bu evraklar:
Başvuru Formu: (Başvuru formunu danışmanlık firmamızdan temin edebilirsiniz.)
Noter Onaylı Taahhütname: (Başvuru danışmanlığı alınacak şirketten temin edilmesi gerekir) Barkod Numarasının Kurumu (TOBB) tarafından alınması zorunlu tutulan ve noterde onaylatılan belgedir. Taahhütnamenin asıl nüshasının danışmanlık şirketine iletilmesi gerekir.
Faaliyet Belgesi: Barkod numarası alacak şirketin ticaret odası ya da Esnaf Sanatkarlar Odasına kayıtlı olduğunu gösteren belgedir. Bu belgenin başvuru yapılan yıla ait güncel olması gereklidir.
Gelir Tablosu: Şirketin mali müşavirinin tarafından kaşe ya da imzalanarak hazırlanması gerekir. Bu belge başvuru yapacak olan firmanın başvuru yaptığı yıldan bir yıl öncesine ait ciroyu gösteren belgedir. Son 3 ay içerisinde kurulduysa da firmadan gelir tablosu yerine ticaret sicil kaydı istenir. Yani Ticaret Sicil Gazetesi istenmektedir.
Barkod Numarası Ücretinin Ödendiğini Gösteren Banka Dekontu: Barkod Numaranızın sayısına göre belirlenen ücretin yatırılması gerekir. Dekont üzerinde unvan ve vergi numaranızın yazması zorunludur.

İlgili Makaleler

Mayıs 9, 2020

Barkod Tescili

Mayıs 9, 2020

Barkod Numarası Nedir?