Barkod Tescil Ücretleri

Barkod Tescil Ücretleri

Barkod tescil belgesi firmalara oldukça fayda sağlarken girdikleri ticari yarışlarda da oldukça avantajlı konumda bulunurlar. Barkod tescili almak istiyorsanız öncelikle danışmanlarımızdan hem barkod tescili için gerekli evraklar nelerdir hem de barkod Tescili için güncel ücret nedir gibi sorularınıza cevap arayınız. Barkod Tescil ücretleri ürün sayısı ve firmanızın ciro bilgilerine göre değişiklik gösterecektir. Bu sebeple barkod ücretlerini danışmanlarımızdan bilgi alarak öğrenmenizi tavsiye ederiz. Sitemizdeki iletişim bölümünden veya whatsapp uygulamamızdan iletişime geçerek anında cevap alabilirsiniz.

Barkod Sistemi

Barkod, bilgiyi ve veri kaynaklarını temsil eden, çeşitli karakterler ile makine tarafından okutularak başka bir sanal ortama bilginin aktarılması işlemine verilen ad ve simgedir.  Barkod sisteminin asıl amacı ise ticari ve endüstriyel ortamda hareket gören ticari ürünlerin taşıma biriminin tanımlanmasını sağlayarak sistem oluşturmaktır. Barkod ticari hayatta özellikle üreticiye çok sayıda kolaylık sağladığı gibi zamanında kullanımı etkin bir şekilde verim sağlamaktadır. Günümüzde şirketlerin barkod sisteminin kullanması şirkete giren ürünlerin giriş ve çıkış işlemlerinin rahatlıkla takip edilerek stok durumlarının takibini kolaylaştırır. Ticari iş hayatında oldukça kolaylık sağladığı bilinen barkod sisteminin aynı zamanda daha güvenilir ve hatasız işlem yapma olanağı olduğu bilinir. Barkod Tescil Ücretleri cüzi rakamlara danışmanlık şirketlerinin verdiği hizmetlerdendir.
Başvurulurken alınacak ve istenen belgeler ise şöyledir:
  • Noter Onaylı Taahhütname: GS1 Türkiye tarafından alınması zorunlu tutulan ve noterde onaylatılan belgedir.
  • Başvuru Formu: (Barkod Başvuru formu danışmanlarımız tarafından ziyaretinize geldiğimizde doldurulacak ve tarafınızdan kontrol edildikten sonra onaylanacak)
  • Faaliyet Belgesi: Barkod numarası alacak şirketin Ticaret Odası ya da Esnaf Sanatkarlar Odasına kayıtlı olduğunu gösteren belgedir ve bu belgenin asıl nüshasının da başvuru yapacak danışmanlık şirketine iletilmesi gerekir.
  • Gelir Tablosu: Şirketin mali müşavirinin tarafından kaşe ya da imzalanarak hazırlanması gereken bu belge başvuru yapacak olan firmanın başvuru yaptığı yıldan bir yıl öncesine ait ciroyu göstermesi gerekir.  Eğer firma son 3 ay içerisinde kurulduysa da firmadan gelir tablosu yerine ticaret sicil kaydı istenir.
  • Barkod Numarası Ücretinin Ödendiğini Gösteren Banka Dekontu: Barkod Numaranızın sayısına göre belirlenen ücretin yatırılması gereken bu dekontun üzerinde vergi numarası ve şirket unvanının yazması gerekir. Barkod başvurusu için gerekli ücreti yatırmadan önce güncel ücreti danışmanlarımızdan mutlaka öğreniniz.

İlgili Makaleler

Mayıs 9, 2020

Barkod Tescili

Mayıs 9, 2020

Barkod Numarası Nedir?