İmalat Yeterlilik Belgesi Danışmanlık

İmalat Yeterlilik Belgesi Nedir?

İmalat Yeterlilik Belgesi, kapasite raporunun referans alındığı rapordaki ürünleri yine raporda geçen makine teçhisatları ile imal edilmesinin teknik yeterliliğinin uygun olduğunu gösteren belgedir. İmalat Yeterlilik Belgesi genellikle diğer belgelerde olduğu gibi Kamu ihalelerine istenmektedir. Bu belgeyi alabilmeniz için öncelikle kapasite raporunun alınması gerekir. Müracaat için, firma antetli kağıdına yazılmış ve firmaca onaylanan müracaat dilekçesi yeterli olmaktadır. İmalat Yeterlilik Belgesi gibi belgelerin resmi harçları her odanın kendi meclisi tarafından belirlenen tarifeye göre değişir. Ödemeler ise oda veznelerine yatırılır. Tüm bu işlemler için şirketinizin ilgili birimi yoksa bu hizmetleri veren İmalat Yeterlilik Belgesi Danışmanlık firmamızı arayabilirsiniz. Danışmanlarımız İmalat Yeterlilik Belgesi alımı ile ilgili en hızlı çözümü sizlere vereceklerdir.

İmalat Yeterlilik Belgesi Danışmanlık

İmalat Yeterlilik Belgesi temin edebilmek için birçok aşama gerekmektedir. Bu aşamaların ilki başlangıç hazırlıklarının yapılması aşamasını oluşturur. Bu aşamada proje ekibi oluşturulur, gerekli standart kaynak temin edilir ve çalışma planı hazırlanılır. Bu hazırlık aşamasını tamamlayacak ekibin olmadığı şirketler için İmalat Yeterlilik Belgesi alımı için hizmet veren İmalat Yeterlilik Belgesi Danışmanlık şirketleri mevcuttur. Bu şirketler başlangıç aşamasından bitiş aşamasına kadar belgeyi alabilmeniz için tüm prosedürleri eksiksiz tamamlayarak mevcut durum analizleri dahi yaparlar. Mevcut durum analizleri yapıldıktan sonra ilgili evrak/belgeler ile standart gereklilikler yerine getirilmiş olur. Tüm bu hazırlıklar ve evrak temininden sonra bu belgeyi alabilmeniz için tüm aşamalar bu danışmanlık firmaları sayesinde tamamlanır. Akre Group Danışmanlık bu firmaların içerisinde hizmet kalitesi anlamında en seçkin firmalardan birisidir. Bizlerden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Tek yapmanız danışmanlarımızla iletişime geçmek olacaktır.

İmalat Yeterlilik Belgesi Gerekliliği

Ürün imalatı yapan yerler için gerekli denetlemeler sırasında aranan ilk belgelerden birisi de İmalat Yeterlilik Belgesi olmaktadır. Bu sebeple imalat yapan yerlerin, mevcut tesisinde imalat yapması için tesisinde gerekli yeterliliğin olduğunu tesis kapasite raporunu bildirerek sonrasında aldığı belge ile kanıtlanması istenmektedir. Burada dikkat edilecek şeyler istenen belgeler az olsa bile düzgün çalışma ve düzgün mevcut analiz yapmaktır. Şirketlerin bunları, kendilerinin bilgisi olmasa bile acemilik ile yapmaya çalışması oldukça yanlıştır. Bu yüzden İmalat Yeterlilik Belgesi Danışmanlık şirketimiz ile iş birliği yaparak alanında uzman ve deneyimli kişilerden oluşan kadrosu ile hizmet alınması önerilir.

İlgili Makaleler